١٠ اشتباه رايج در استایلینگ که سنتان را ده سال بالا می برد

اشتباهات پوششی و استالینگ می تواند سنتان را بیش از آنچه که است نشان دهد. بنابراین در انتخاب لباس و زیورآلات و مدل مو و آرایش دقت کافی داشته باشید که این کار مستلزم آگاهی و دانستن نکاتی است که به ده مورد از مهمترین آنها اشاره خواهیم کرد.

اشتباه 1 :بعضی پارچه ها می توانند فرد را جوان و پویا تر نشان دهند از طرفی مدل های سنگین و رسمی لباس همچون ست کت و شلوار مردانه و نیز دو پیس های زنانه مثل ژیلت و دامن سن افراد را بیشتر نشان می دهد بنابراین اگر ملزوم به پوشیدن این نوع لباسها هستید در انتخاب پارچه دقت کامل داشته باشید.برای خانم های زیر پنجاه سال پوشیدن ست کت و دامن توصیه نمی شود.

اشتباه 2 :هر چند عینک های مطالعه از ملزومات ضروری هستند اما هیچ کسی و خصوصاً هیچ زنی با عینک های کوچک مطالعه و زنجیر دار جوانتر به نظر نمی رسد بنابراین از زنجیرها دوری کرده و مدل عینک های جذاب برگزینید و یا از فریم بنفش و چارچوبهای نگین دار و تزئین دار استفاده کنید.

اشتباه 3 :هر چند رنگ موی پلاتین و یا مایل به سفید گه گداری روی خط می آیند و می روند و استایل خاصی به ظاهر زنان می بخشند اما واقعیت این است که سن و سال را بیش از آنچه که است نشان می دهند مخصوصا اگر میانسال هستید مرتبا رنگ مویتان را تجدید نموده و از ترند موهای پلاتین چشم پوشی کنید.


اشتباه 4 :زیورآلات و دیگر ملزومات نیز سن و سال دارند زیورآلات مرواریدی ساده و ست  کلاسیک گردنبند، گوشواره و دستبند و مدل های قدیمی نقش به سزایی در بالا بردن سن افراد دارند.
استفاده از برخی ملزومات همچون روسری های ابریشم و ساتن و بالاخص با طرح لوگو های معروف و نیز بستن دستمالگردن و اشارپ نیز سن را بالامی برد.

اشتباه 5 :کفش های طبی و مدل کلاسیک لوآفر و کفش های پشت باز و بیشتر قهوه ای ها باعث بالا رفتن سن و کفش های رنگ صورتی کمرنگ و سندل های ظریف سن را کمتر نشان می دهند.

اشتباه 6 :ژاکت های سبک مادر بزرگ ها و برخی لباس های گلدار و یا طرح هندسی نیز همانطور که در اول سطر اشاره شد مخصوص مادربزرگ ها است اما کت های تکی معروف به مدل بلیزر شما را پویا و جوان نشان می دهد.
برخی از مدل های شلوار جین با فاق بلند و پاچه های راسته نیز جزو خط قرمزها است.

اشتباه 7 :برخی رنگها که مناسب رنگ پوستتان نباشد در همان لحظه به تن کردن سنتان را بالا خواهد برد رنگ کرم و قهوه ای در بیشتر افراد همین تاثیر را دارند خصوصاً در انتخاب رنگ شال و روسری خیلی دقت کنید.


اشتباه 8 :تمام مدل های کیف مناسب قشر جوان نیست و مدل های کلاسیک قابلیت بالا بردن سن را دارند بنابراین از فرم های با طرح سنگین اجتناب کنید، مدل های بند ضربدری جوانتر نشان می دهد.


اشتباه 9 :زیاده روی در آرایش  و یا آرایش نکردن نیز سن  را بالا می برد مدل ملایم و آرایش متناسب با چهره تان را پیدا کنید.


اشتباه 10 :جوراب های رنگ پا و نیز قهوه ای و برنز و یا مشکی نازک در بیشتر مواقع که با پیراهن و دامن کلاسیک پوشیده شود نیز تاثیر افزایش سن را خواهد داشت.