پاییز و زمستان فصل انواع و اقسام دستکش‌هاست. دستکش‌های چرم هم از آن مدل‌هایی هستند که هم کاربردی هستند و هم شیک و آراسته. چند فاکتور مهم در تشخیص دستکش‌های چرم باکیفیت و مناسب وجود دارد. در این مطلب به شما خواهیم گفت دستکش چرم با کیفیت چگونه ساخته می‌شود.

امروز می‌خواهیم به شما بگوییم یک جفت دستکش چرم با کیفیت چه ویژگی‌هایی دارد و چگونه تولید می‌شود. شاید شما فکر کنید که دلیل قیمت بالای دستکش‌های چرمی به خاطر گران بودن چرم است ولی این تمام ماجرا نیست. هنگام تصمیم‌گیری برای خرید دستکش چرم، مهم است که کاربرد و سبک شخصی و سلیقه خود را در نظر بگیرید. اگر دستکش شما این معیارها را نداشته باشد، صرف نظر از اینکه چه مقدار پولی را صرف خرید آن می‌کنید، ارزشی نخواهد داشت. دستکش‌های ارزان قیمت معمولا جنس زبر و سفتی دارند و دامنه حرکت شما را کاهش می‌دهند. از سوی دیگر، یک دستکش با کیفیت بسیار سبک و نرم است و لطیف است. روزمرگی در پوشش، انسان را خسته می‌کند شاید دوست داشته باشید کمی از رنگ مشکی فاصله گرفته و رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای و عسلی یا زرشکی و سبز را امتحان کنید.

راهنمای خرید دستکش چرم با کیفیت

اکثرا آقایان دستکش‌ها را به دو دسته اسپرت و رسمی تقسیم بندی می‌کنند. دستکش‌های رسمی تیره رنگ هستند و معمولا چرمی. ولی دستکش‌های اسپرت از هر جنسی تولید می‌شوند و لزومی به انتخاب رنگ‌های تیره‌تر این دستکش‌ها نخواهد بود. ساده‌ترین نوع دستکش‌های چرم انواع مشکی آن‌ها هستند. از آنجا که ما به کیفیت معتقد هستیم خرید دستکش‌های ارزان را همیشه مناسب نمی‌دانیم. بسیاری از افراد از فرایند تولید دستکش اطلاعاتی ندارند ولی جالب است بدانید که هر دستکش با توجه به نوع دوخت ۸ ساعت طول می‌کشد تا تولید شود. این زمان البته شامل پرداخت و آماده‌سازی چرم دستکش نمی‌شود. در این مطلب روند تولید دستکش چرمی را برای شما شرح می‌دهیم تا انتخاب بهتری داشته باشید.

راهنمای خرید دستکش چرم با کیفیت

مدل و الگوی دستکش چرم

یک سازنده دستکش چرم باید اندازه‌های مختلف برای دستکش را در نظر داشته باشد. دستکش‌های ارزان معمولا تک سایز هستند و شما انتخاب زیادی برای خرید نخواهید داشت. هر طرح از یک دستکش چرم باید در چند سایز تهیه شود. معمولا دستکش‌ها در ۶ سایز مختلف تولید می‌شوند تا پاسخگوی تمام خریداران باشند. اندازه و بلندی پارچه دستکش بسیار مهم است اگر دستکش بلندتر از حد معمول باشد در قسمت آستین تا میخورد و ظاهر خوبی نخواهد داشت و اگر خیلی کوتاه باشد مچ دست شما از سرمای هوا در امان نخواهد بود.

راهنمای خرید دستکش چرم با کیفیت

نوع چرم دستکش

بعد از مشخص شدن الگوی دستکش نوبت به چرم به کار رفته در دوخت آن می‌رسد. همانطور که قبلا هم گفته‌ایم چرم با کیفیت سطح نرم و انعطاف پذیری دارد. دباغی و روش‌های فرآوری چرم تاثیر زیادی در دوام و زیبایی محصولات چرمی دارند. اگر کار دباغی چرم به درستی انجام شده باشد و صنعتگر مهارت بالاتری در انجام این کار داشته باشد، محصول نهایی نرم‌تر و لطیف‌تر و با دوام‌تر خواهد بود. دوخت و برش دستکش چرم نیز باید به صورتی باشد که بتوانید انگشتان‌تان را به راحتی حرکت دهید.

بعد از برش چرم نوبت به دوخت چرم می‌رسد. دستکش‌های چرم غالبا به دو روش دوخته می‌شوند. دستکش‌ها یا دست دوز هستند و یا با ماشین آلات صنعتی دوخته می‌شوند. همه دستکش‌هایی که با ماشین دوخته شده‌اند هم در یک سطح از کیفیت نیستند. آستر دستکش را به خوبی بررسی کنید. اگر می‌خواهید دستکش های شما بهترین دوست شما در روزهای سرد باشند باید آستر گرم و نرمی داشته باشند. پارچه‌های پشمی برای دوخت لایه داخلی دستکش‌های چرم بسیار مناسب هستند. روی دستکش‌های چرم معمولا سه خط زاویه‌دار دیده می‌شود. با وجود این خط‌ها ظاهر دستکش‌های چرم از حالت یکنواختی خارج می‌شود. فقط هنگام خرید، دقت داشته باشید که دوخت این خط ها ظریف و مرتب باشد.